MARASALI, “BASIN KAN KAYBEDİYOR” « Yaşar Haber

SON DAKİKA

MARASALI, “BASIN KAN KAYBEDİYOR”

Bu haber 09 Ocak 2020 - 22:11 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, “10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın ve ulusal basın temsilcileri bir araya geldik. Bugünkü programa teşrif ettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bugün siz basın ile bir araya gelmeyi istedik. Sizler de bu programa iştirak ederek bizlere şeref verdiniz. Hepinize teşekkürler ediyorum. Bugün hem ulusal basınımızın hem yerel basınımızın içinde bulunduğu, dolayısıyla basınımızın içinde bulunduğu ekonomik siyasi ve sosyal sorunlara dikkat çekmek üzere bir basın toplantısı düzenlemiş bulunuyoruz. Gerek hürriyet yönünden, gerek ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşayan basınımızın bir an önce bu açmazdan kurtulmaları, hem kendi iç dinamiklerine, hem de vatandaşın entellektüel bilgi birikimine ve bakış açısına bağlı” diye konuştu.

“BASIN KAN KAYBEDİYOR”

“Her gün istisnasız izlenen, ana haberleri takip edilen bir yerel medyamız ve farklı fikirleri ile öne çıkan bir ulusal basınımızın olması Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan daha hızlı bir şekilde kurtulmasını sağlayacaktır” diyen Marasalı, “Fakat gerek Hükûmetimiz, gerek başka bazı çevrelerin, hem ekonomik olarak hem siyasi olarak kıskaca aldığı basınımız maalesef günden güne kan kaybediyor. Maalesef günden güne okuyucu ve izleyici kitlesi azalıyor. İnternet medyacılığının gelişimi canlanması, gelişmesi bu konudaki değişimlere hız kazandırdı. Bununla beraber basınımızın da İnterneti daha aktif ve verimli bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Bu vesileyle bir kere daha Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyoruz. Bugün vesilesiyle hem halka hem belediyelere hem iş adamlarımıza, özellikle yerel medyanın ayakta kalabilmesi için gerekli her türlü desteğin verilmesi hususunun rica ediyoruz. Sizlere de gününüz vesilesiyle de bir kez daha çalışma hayatınızda başarılar diliyoruz Allah kolaylıklar versin” şeklinde konuştu.

Malatya’da yerel basından razı olduklarını belirten Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Marasalı sözlerine şöyle devam etti:

“İlçe kongrelerimiz başladı; en yakını 21 Ocak günü Arguvan Kongresi yapılacak, akabinde Arapgir, Kale, Akçadağ, Yeşilyurt kongremiz devam edecek. Malatya’daki yerel basın mensuplarından ve yerel medyadan razıyız. Bu hiçbir ilde olmadığı kadar hem partimize hep farklı görüşlere yer veriliyor bu konuda kendilerinden razıyız. Belki bazı bedeller ödemek pahasına da olsa fikirlerimizi gerek manşete gerek köşelerinde işliyorlar. Parti olarak yerel medyada da kendimize yer bulabildiğimizi düşünüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.