İLK KARNELERİNİ ALDILAR « Yaşar Haber

SON DAKİKA

İLK KARNELERİNİ ALDILAR

Bu haber 17 Ocak 2020 - 17:03 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Nezaket Okullarında karne heyecanı yaşandı. 8 Nezaket Okulunda 200 öğrenci ilk karnelerini aldılar.

Melekbaba Semt Konağı Nezaket Okulunda Karne Töreni düzenlendi. Törene katılan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Nalçacı, Nezaket Okulu öğrencilerinin ilk karne heyecanını yaşadıklarını kaydetti. İl Müftülüğüyle işbirliği halinde Nezaket Okullarını açtıklarını anımsatan Nalçacı, “Semt konaklarımız bizler için çok değerli ve çok anlamlı. Semt konaklarımızda açtığımız Nezaket Okullarında görev yapan gerek bizim personellerimiz olsun gerekse Müftülükten gelen arkadaşlarımız gerçekten özveriyle öğrencilerle ilgileniyorlar. Bu anlamda tüm görevli arkadaşlara teşekkürü borç biliyorum. Bizlere güven duyarak çocuklarını teslim ettikleri için velilerimize de çok teşekkür ediyorum. Peygamber Efendimizin ifade ettiği üzere ‘hepimiz çobanız, çocuklarımızdan mesulüz’. Onların geleceğe daha iyi hazırlanması için gayret gösteriyoruz. Hocalarımızın gayretleri takdire şayandır. Bu ilk karne gerçekten önemli. Rabbim, hepimizin ömrümüzün sonunda alacağı son karneyle cennete gitmeyi nasip etsin diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Törende öğrenciler çeşitli gösteriler sundular. Törenin sonunda öğrencilere karneleri verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 4-6 yaş grubuna yönelik olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Malatya İl Müftülüğü işbirliğiyle yürüttüğü Yeşeren Tohumlar Projesi kapsamında açtığı Nezaket Okulları 8 ayrı bölgede bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.