ŞANAL TOSUN, TAM 40 YILLIK… « Yaşar Haber

SON DAKİKA

ŞANAL TOSUN, TAM 40 YILLIK…

Bu haber 17 Ocak 2020 - 16:55 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Malatya’nın tanınmış ve sevilen simalarından Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcılığı yapan Dr. Şanal Tosun, Ankara Medıcana Hastanesi VİP Protokol Koordinatörü oldu. Aslen Malatyalı olan Dr. Şanal Tosun, doktorluk mesleğinde 40 yılını devlet kadrolarında hizmet ederek geçirdi.

Dr. Şanal Tosun Anakara Medıcana Hastanesi ViP Protokol Koordinatörü oldu. Aslen Malatyalı olan Şanal Tosun, 2011 yılında Ak Parti Malatya Milletvekili 6’ncı sıra adayı olmuştu ancak seçilememişti.

1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) mezun olan Tosun 1992-1994 yılları arasında Hakkâri Askeri Hastanesinde tabip yüzbaşı olarak başhekimlik  görevinde bulundu.  1994 yılında Sağlık Bakanlığı kadrolarına geçen Tosun, sırasıyla Hakkâri Sağlık Müdür Yardımcılığı ve Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bölücü terör örgütü PKK’nın en aktif olduğu yıllarda Hakkâri’de görev alarak Doktorluk mesleğini icra eden Tosun, 2003 yılına kadar toplam 11 yıl askeri ve sivil doktorluk görevinde bulundu. Daha sonraki süreçte Ankara’daki Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi protokol Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başhekim Yardımcılığı görevini üstlendi.

STK’LARDA AKTİF ROL ALDI

2011-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Tosun, 2012-2015 yılları arası Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunda üst kurul üyesi olarak çalıştı. Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB), Sağlık Yönetimi ve Eğitim Derneği (SAYED), Bilim İnsanları Danışma Derneği (BİDDER), Sağlık Stratejileri ve Sosyal Politikalar Derneği (SASOMER) gibi kuruluşların üyeliklerinde bulundu. Dr. Şanal Tosun Ankara Malatyalılar Federasyonu (MAFED) Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilen Tosun, evli ve 2 çocuk babası.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.