“Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi buraya yapılamaz” « Yaşar Haber

SON DAKİKA

“Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi buraya yapılamaz”

Bu haber 21 Ocak 2020 - 17:17 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti:

“Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi buraya yapılamaz”

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Malatya Şeker arazisine Yüksek Güvenlikli Adli Pisikiyatri Hastanesinin yapılacağı iddialarına tepki göstererek “buraya böyle bir Hastane yapılamaz, önceden engel olduk, yine engel oluruz” dedi.

MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, MGC Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Malatya sorunlarına hassasiyet gösteren Milletvekiline teşekkür eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner “Malatya Devlet Hastanesi yanına bir süreden beri Psikiyatri ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi yapılacağı konuşuluyor. Bu bir çeşit hapishanedir. Şehir merkezinde olması son derece tehlikelidir. Bunu bir yatırım olarak görmüyoruz. Şeker Lojmanlarının bulunduğu alan Sivas Kültür ve Tabiat Kurulunca tescil edimişti, ancak bu karar bozulmuştur. Görünen ve duyulan o dur ki Şeker Lojmanlarının bulunduğu alana Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Ankara’da bulunan bir Şirket tarafından yeniden gündeme getirilmektedir. Bu konuda kararlı olduğunuzu biliyoruz, buna fırsat verilmemesini bekliyoruz” dedi.

“MALATYA’YA BU HASTANE YAPILAMAZ”

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 31 yılı geride bırakan önemli bir basın kuruluşu olduğunu kaydeden Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya’nın sorunlarına gösterilen duyarlılığa teşekkür ederek “Geçmiş yıllarda Psikiyatri Hastanesinin Şeker arazisine kurulacağını haber alınca tavrımızı ortaya koymuştuk. Bu günde aynı şekilde kararlıyız, Malatya’ya, hele hele Şeker arazisine Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi kurulmasına müsaade edemeyiz. Hemen harekete geçerek Sağlık Bakanımızdan bilgi isteyeceğim ve gerekiyorsa da yeniden Meclise getiririm. Bir çeşit Hapishane olan Psikiyatri Hastanesi şehrin göbeğine asla kurulamaz. Daha uygun yer bulunmalıdır. Kaldıki Malatya’nın böyle bir talebi de yoktur. Proje de yeri yoktur, dayatmalarla bu iş yapılamaz. Tüm arkadaşlarımız bu işe karşıdır. Cemiyetimize de duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Malatya Basınının sorunları bilen ve kendilerine yol gösteren kurumlar olduklarını gördüklerini ifade eden Fendoğlu “Malatya’da iki Cemiyetimiz var. Rekabet her zaman işi güzelleştirir. Basın ben de dahil doğru bildiği her şeyi eleştirmelidir, ben bundan memnuniyet duyarım. Bizler yarın gideriz yine sizleri okuyacağız, sizler devam edeceksiniz. O nedenle bizler Malatya basınımızı ve tüm kurumlarını önemsiyoruz. Onlara başarılar diliyoruz. Cemiyetimiz yöneticilerine de bizleri misafir ettikleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MGC Başkanı Vahap Güner günün anısına Milletvekili Fendoğlu’na Cemiyetin plaketini verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.