Kızılay hazır giyim mağazası açıyor… « Yaşar Haber

SON DAKİKA

Kızılay hazır giyim mağazası açıyor…

Gıdadan kıyafete, şekerden kitaba kadar çok yönlü yardımlar yapan Malatya Kızılayı hem Malatya’da hem de çevre illerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Malatya’da 299 bin 300 parça kıyafet, bin 400 öğrenciye kıyafet yardımında bulunduklarını belirten Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, “Ayrıca yine güzel bir şeye imza atıyoruz ve önümüzdeki hafta bunun açılışını yapacağız: Araştırma Hastanesi Konuk Evi’nin altına bir hazır giyim mağazası hazırlıyoruz” dedi.

Bu haber 22 Ocak 2020 - 11:37 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Kızılay denince akla kan toplama gelse de kurum, kan toplama dışında birçok yardım yapmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde yaptıkları yardımlarla ismini duyuran Kızılay’ın, Malatya’da yaptıkları yardımların da hadi hesabı yok. Malatya’daki yardım faaliyetlerini BUSABAH gazetesine anlatan Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, önemli açıklamalarda bulundu.

Malatya Kızılay Şubesi olarak, özellikle Malatya’da en ücra köşelerde yaşayan insanlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Soylu, bu işi Genç Kızılay, Kızılay Kadın Kolları ve Kızılay’a hizmet veren gönüllülerin bulduğu ihtiyaç sahibi ailelere yerinde yardım ettiklerini söyledi.

İLÇELERİN EN ÜCRA KÖYÜNE KADAR GİTTİK

Devletin güler yüzünü insanlara göstermeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Soylu, “Biz bugüne kadar ulaşılmayan yer bırakmadık. İlçelerin en ücra köyüne kadar gittik. ‘Ne kış ne yağmur’ dedik ve devlerimizin yüzünü insanlara göstermeye çalışıyoruz. Verdiklerimiz yeterli mi, değil ama en azından verdiğimiz bir hafta, 10 günlük ihtiyaçlarını karşılıyorlar ve onların hayır dualarını alıyoruz. Biz de bu hayır dualarını bugüne kadar bizlere yardım eden iş adamlarımıza, bu duaları ve teşekkürleri iletmiş oluyoruz” dedi.

ONLARIN BU KIŞ ÜŞÜMEMELERİNİ SAĞLADIK

Giyim-kuşam yardımında bulunduklarını ifade eden Başkan Soylu, “Malatya’da özellikle gıda yardımı yapıyoruz. Gıda paketlerimiz, kavurmalarımız var. Şeker yardımı yapan hayırseverlerimiz var. Şekerleri de 5’er kiloluk paketler yaparak ailelere ulaştırıyoruz. Bunun dışında hijyen paketlerimiz var. Çocuklar için özellikle ihtiyaç sahibi olan ailelerin sıfır yaş grubu olan çocuklara hazır paketlerde yiyecekler veriyoruz. Giyim kuşam yardımı yapıyoruz. Özellikle kışın ihtiyaç sahibi hem vatandaşlarımıza hem de öğrencilere yardım ettik, onların ihtiyaçlarına yetiştik. Malatya’da en ücra okullarda tüm öğrencilerimize kışlık montlarla giyindirdik, en azından onların bu kış üşümemelerini sağladık. Şu anda Malatya’da 299 bin 300 parça kıyafet yardımında bulunduk. Bu büyük bir yardım ve hemen hemen Malatya’yı komple kıyafetle donattık. Burada hem öğrencilerimizin üşümemelerini hem de eğitime katkı sağlamış olduk” diye konuştu.

KİTAP YARDIMI BİLE YAPIYORLAR

“Biz yine bir ilke imza attık” diyen Başkan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“60 bin adet set halinde ortaokul hazırlık yardımcı, lise yardımcı kitap ve üniversiteye hazırlık kitap setleri dağıttık. Bunları Malatya’ya komple dağıttığımız gibi Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Siirt ve Şırnak’taki öğrencilerimizin de yüzünü güldürdük. Oraya da bu kitapları gönderdik. En azından onların eğitimlerine katkı hem de oradaki insanlarımıza Kızılay ve devletimizin güler yüzünü gösterdik. Bu çalışmalarımız devam ediyor ve aynı zamanda üniversitede genç butiklerimiz devam ediyor. Şu ana kadar bin 400 öğrenciye kıyafet katkısı sağladık. Ayrıca yine güzel bir şeye imza atıyoruz ve önümüzdeki hafta bunun açılışını yapacağız. Araştırma Hastanesi Konuk Evi’nin altına bir hazır giyim mağazası hazırlıyoruz. Burada İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a teşekkür ediyorum. Her türlü imkânı bize sağladılar. Orada muhteşem yer açtı. Tüm donanımını kendisi halletti. Kıyafetleri de biz verdik. Biliyorsunuz Malatya sağlık yönünden bir turizm kenti oldu. Ortadoğu’dan bile buraya hastalar geliyor. Buraya gelen vatandaşlarımızın, hastalarımızın yakınları aylardır burada kalıyorlar. Ciddi sıkıntı yaşıyorlar. En azında bu insanlar orada ihtiyacı olan kıyafetleri alıp, rahatlıkla giyip çıkabiliyorlar. Bunun açılışını önümüzdeki hafta yapacağız. Bu yardımlarımız bugüne kadar devam etti ve devam edecek. Bu yarımları biz hayırseverlerin katkılarıyla yapıyoruz. Buradaki tüm hayırsever iş adamlarımıza sesleniyorum. Biz sizlerle varız. Türk Kızılay’ı bu hayırlarla bu insanlara ulaşıyor. Siz ne kadar çok hayır yaparsanız, biz o kadar çok insana yetişeceğiz ve onların yaptığı hayır dualarını sizlere ileteceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.