MALATYA’YA YAKIŞIR MEYDAN İŞ MERKEZİNE DÖNDÜ. « Yaşar Haber

SON DAKİKA

MALATYA’YA YAKIŞIR MEYDAN İŞ MERKEZİNE DÖNDÜ.

Meydan Olacaktı İş Merkezi Oldu!
Daha önce bir bankanın faaliyet gösterdiği ve binanın yıkımı ile birlikte Malatya’ya büyük bir meydan kazandırılmak hedeflenen alan, Ziraat Bankası ATM’si, Kızılay çadırı, Yeni Malatyaspor satış mağazası, taksi durağı, büfe ile birlikte iş merkezi durumda.

Bu haber 22 Ocak 2020 - 12:58 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Dönemin belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’ya yakışır bir meydan kazandırılacağını ifade ederek şunları söylemişti; “Meydanda bulunan Esenlik Marketi ile hali hazırda işletmesi devam eden çay bahçesinin de yıkılıp yıkılmayacağı sorulan Çakır, “Esenlik Marketi de kaldıracağız. Proje üzerinde arkadaşlarımız çalışıyorlar. Orası tamamen boşaltılacağı için çay ocağı işletmecisine belki başka yer gösterilebilir veya enkaz bedelleri ödenebilir.  Kente yakışır bir meydan yapacağız”  demişti.

İŞ MEREKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Yıkım ve meydan konusunda daha önce açıklamalarda bulunan  ve Ahmet Çakır’dan sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığını devam ettiren Hacı Uğur Polat ise; “belediye olarak Kent Meydanı projesini önemsediklerini ve Malatya’ya yakışır bir şekilde düzenlenmesinin yapılacağını” söylemişti. Fakat gelinen noktada meydanın meydan değil de, adeta bir iş merkezine dönüştürülmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.