MGC Binası Depremde Hasar Gördü. « Yaşar Haber

SON DAKİKA

MGC Binası Depremde Hasar Gördü.

Malatya Gazeteciler cemiyetinin (MGC) bulunduğu binada duvar ve kolonlarda hasarlar meydana gelirken, cemiyet ve üst katlarda bulunan kısımlarda ters tavanlarda çökmeler yaşandı.

Bu haber 25 Ocak 2020 - 15:58 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

60 yıldır ayakta duran ve birçok mutluluğa tanık olan eski nikâh salonu olarak bilinen belediye iş hanı, depremden dolayı hasar gördü.

Sabah saatlerinde Cemiyeti açan MGC Başkanı Vahap Güner,ters tavanların depremin etkisiyle yerle bir olduğunu gördü ve hasar tespiti için Çevre Şehircilik il Müdürlüğüne bilgi verdi. Güner, depremden dolayı geçmiş olsun dileklerini ileterek şunları söyledi; “Merkez üssü Elazığ olan deprem Malatya’da şiddetli bir şekilde hissedildi. Deprem, merkezde can kaybına yol açmasa da uzun süreli bir paniğe neden olmuştu. Deprem sonrası sabahında cemiyete geldiğimiz de, burası 60 yıllık bir bina, Malatya’nın ilk nikah salonu diye geçen bir bina. Bu binanın üst ve alt katlarında duvarlarda çatlaklar, çatıda yer yer çökmeler ver. Cemiyetimizde, bağımlılıkla mücadele biriminde, Şehit aileleri derneğinde ters tavan çökmeleri var. Şehircilik Bakanlığına başvurduk. Hasar tespiti için binada inceleme yapacaklar. Onu bekliyoruz ve binanın incelenmesinin ardından da bir karara bağlanacak. Bugün itibariyle bazı sarsıntılara tanık olduk ama bu büyük sarsıntıyı küçük çaplı hasarlarla atlattığımızı düşünüyoruz. Malatya’ya ve basın camiasına geçmiş olsun diyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.