FIRAT EDAŞ ELAZIĞ DEPREMİNDE TEYAKKUZ HALİNDE « Yaşar Haber

SON DAKİKA

FIRAT EDAŞ ELAZIĞ DEPREMİNDE TEYAKKUZ HALİNDE

Bu haber 27 Ocak 2020 - 13:42 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Elazığ depremi sonrası teyakkuza geçen Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., depremin yaşandığı Elazığ ve Malatya illerinde enerji arzı noktasında kontrolü elden bırakmadı.

24 Ocak tarihinde 6.8 şiddetinde depremle sarsılan sorumluluk alanı içerisindeki Elazığ ve Malatya illerinde harekete geçen Fırat EDAŞ,  yaşanan afete rağmen ekipleri ile enerji arzını en iyi şekilde sağladı.

Depremin ardından oluşturulan çadır kentlerde gerekli çalışmaların yapılarak enerjinin kontrollü bir şekilde sağlandığını belirten Fırat EDAŞ, yapılan aydınlatma çalışmaları ile ilk geceden itibaren çadır kentleri ışıl ışıl hale getirerek depremzedeleri karanlıkta bırakmadı.

Çadır kentlerde enerji kaynaklı herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması adına da ekiplerin teyakkuz halinde olduğuna dikkat çekildi. Olası durumlara karşı trafo ve jeneratör desteği ile depremzedelerin yanında oldukları ifade edildi.

Deprem kaynaklı enerji kesintisi bulunmadığını ifade eden Fırat EDAŞ, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmet anlayışı noktasında deprem sonrası 186 çağrı merkezi ve acil ekiplerinin yanı sıra 7/24 müşterilerinin hizmetinde olduklarını hatırlattı.

Fırat EDAŞ ailesi olarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, vatandaşlarımıza başsağlığı ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.