Yaşar Haber

SON DAKİKA

Hasarlı binalar mühürleniyor
Malatya’da hasarlı olan binalar tek tek tespit ediliyor. Sivas ve Hastane caddelerinde bulunan hasarlı binalar mühürlenip çevresine güvenlik şeridi çekildi ve vatandaşların binaya girmesi yasaklandı. Ayrıca bazı binalarda da taşınma işlemleri yapılıyor.

Bu haber 28 Ocak 2020 - 12:22 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Merkez üssü Elazığ’ın sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetindeki depremde en çok hasarı Elazığ’dan sonra Malatya aldı. Doğanyol ve Pütürge ilçelerinden sonra merkezde de hasarlı binalar tek tek mühürleniyor. Özellikle Sivas Caddesi ve Hastane Caddesi’ndeki hasarlı binaların olduğu alanlara güvenlik şeridi çekilirken, polis ekipleri de o binaların bulunduğu yerde önemli güvenlik tedbirleri almış durumda. Şeridin bulunduğu yerlerdeki bazı binaların bulunduğu alanlara araç giriş-çıkışlarına ve vatandaşların gelip geçmesine izin verilmezken, bazı binalarda ise taşınma işlemleri yapılıyor.

Mühürlenen bir binada şu ifadeler yer alıyor:

“24.01.2030 tarihinde meydana gelen depremden dolayı Üç Bağlar Mahallesi Sivas Caddesi üzerine bulunan Yağmur Apartmanı Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilen ağır hasarlı raporundan dolayı mühürlenerek binaya giriş ve çıkışlar engellenmiştir.”

“KORKUYORUZ”

Vatandaşların ise tedirginliği devam ediyor. Çoğu insanın akrabalarının, çocuklarının yanına gittiğini dile getiren vatandaşlar, “Evlerimize giremiyoruz. Hasar yok ama hala korkuyoruz. Ya tekrar aynı şiddette bir deprem olursa diye evimize adım atmaktan çekiniyoruz. Yetkililer uyarılarda bulunuyorlar. Bu uyarılara uymak zorundayız” diye konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.