Yaşar Haber

SON DAKİKA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Malatya Kriz Merkezini ziyaret etti. Bakan soylu alanda hasar tespit çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekerek, devlet ve hükümet olarak milletin yanında olduklarını ifade etti. Soylu yaşanan deprem sonrası 1416 artçı deprem olduğuna dikkat çekti.

Bu haber 30 Ocak 2020 - 12:58 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Malatya’da incelemelerde bulunmak amacıyla İçişleri ve Sağlık Bakanından ilimize ziyaret gerçekleştirildi. 6,8 şiddetinde yaşanan deprem sonrasında bölgeye yeniden Gelen Bakan Soylu çalışmalar hakkında kriz masasından bilgiler aldı. Bakanlar Malatya Valiliğinde yapılan toplantı sonrası kentte bulunan hasarlı binaları incelediler ve depremde yaralanan vatandaşlara yönelik ziyaret gerçekleştirdiler.

“1416 ARTÇI DEPREM OLDU”

Bakan Soylu, Malatya’da bulunan hasarlı ve ağır hasarlı binalar hakkında bilgiler verdi. Soylu; “Öncelikle bir geçmiş olsun dileklerimizi iletelim. Milletimiz büyük bir dayanışma içerisinde.  Depremden sonra 1416 artçı deprem oldu. Sürekli olarak sallanıyoruz. Bunlardan birkaç tanesi 4’ün üzerinde, birkaç tanesi de 5’in üzerinde. Malatya’da yaklaşık 461 bina yıkıldı. Şuana kadar 4380 ağır hasarlı bina tespiti var. Az hasarlı 2420, acil yıkılacak bina sayısı da 20″dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.