Yaşar Haber

SON DAKİKA

Malatya’nın Battalgazi ilçe Jandarma Komutanlığının iyilik melekleri gönülleri fethetti ; işte devlet-millet kucaklaşması.

Bu haber 10 Şubat 2020 - 13:13 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Malatya’nın Battalgazi ilçe Jandarma Komutanlığının iyilik melekleri gönülleri fethetti ; işte devlet-millet kucaklaşması.

İşte yıllardır özlenen tablo bu…İşte Malatya’da devlet-millet kucaklaşması.Bunu Battalgazi ilçe Jandarma Komutanlığı gerçekleştirdi.

Malatya’da jandarma sorumluluk sahasında Battalgazi ilçesinde depremzedelere uzanan devletin şefkat eli…Jandarma gönülleri fethetti.

Battalgazi Jandarmasının iyilik melekleri, devletin şefkatli eli halka dokundu…Depremzedelerle geceü-gündüz birlikte olan jandarma, halkın zor anında umut oldu, gülen yüzü, hayır oldu birlik oldu sevgi oldu devletin milletinin yanında olduğuna mühür bir kez daha vuruldu.

Depremzedelerim gece-gündüz yanında olan jandarmanın iyilik melekleri halkın da takdirini alıyor. Depremzede halk jandarmanın iyilik meleklerine iyiden iyiye alıştı, ailesinden biri olarak gördü, sarıldı devletin gülcü şefkatli elini tuttu.

Özellikle depremzede bayanlar ve çocuklar jandarmanın iyilik melekleri ile yaşanan olumsuzluğu aştı. Depremin izi birlikte silinmeye başladı, yaralar sarıldı. Depremzede çocuklar “Onları bizden almasınlar hep bizle olsunlar. Zor günümüzde bize büyük destek oldular. Allah eksikliklerini vermesin.” Diye seslendiler.

Jandarmanın iyilik melekleri gece gündüz depremzedelerle bir arada. Jandarmanın Kadın Astsubayları çocuk ve kadınların her ihtiyacında yanlarında olup huzur ve güven telkin ettiler. Terapi oldular, birlik oldular ve en önemlisi de devlet millet kucaklaşmasında  var oldular.

Jandarmanın şefkat eli, başta barınma olmak üzere gıda, giyecek, ısınma gibi ihtiyaçları depremzedelere ulaştırdılar. Kadınlarla çocuklarla bir arada oldular, bir oldular, iri oldular ve diri oldular. En önemlisi de birlikte Battalgazi, Malatya ve Türkiye oldular.

ali aladağ/

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.