Yaşar Haber

SON DAKİKA

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, yoğun kar yağışı sebebi ile kapanan yolların açılmasında belediye araçlarının yetersiz kaldığını belirterek, vatandaşların yoğun şikayetleri karşısında telefonlara yetişemediklerini söyledi.

Bu haber 14 Şubat 2020 - 14:41 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, önceki gece başlayan dün gece yarısı itibariyle etkisini artıran kar yağışının şehir merkezinde olduğu gibi Tecde Mahallesinde de sıkıntılara sebebiyet verdiğini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Muhtar Yiğit, yolların kapalı olması dolayısıyla vatandaştan sürekli şikayet telefonları aldıklarını ifade ederek, “Sokakların kapalı olduğunu söyleyen vatandaşlar sürekli bizi arıyor. Bizde belediyeyi arıyoruz. Aldığımız cevap ekipler sahada yeterli kepçemiz yoktur ancak acil ihtiyaç olan yerlere gidebiliyoruz. Tedbirlerimizi aldık diye açıklama yapan yetkililerimizin aldıkları tedbirleri merak ediyoruz. Hangi tedbirleri aldılar. Tedbirler alındı ise neden bütün sokaklarımız kapalı ve saatler sonra ancak acil ihtiyaç olan yerlere gidebildik. Toplantı üstüne toplantı yapan belediye yetkililerimiz yapılan toplantılarda aldığınız tedbirlerin yetersiz kaldığını gördük ve yaşadık. Ana artellerin dahi öğlen sonrası tuzlaması ve açılması sağlandı. Acil ihtiyaç için açılması gereken yol için 5 saat sonra gelindi bu nasıl bir tedbir bir anlam veremedik. Telefonlarımız kilitlendi.  “Şehirdeki esnaftan tutun mahalledeki vatandaşa kadar konuşulan tek konu var. Belediyeler sınıfta kaldı. Esnaf dükkanına gidemiyor, işçi memur işe yetişemiyor, hasta hastaneye gidemiyor. Belediyelerimiz açıklama üstüne açıklama yapıyor,  teyakkuz halindeyiz bütün tedbirler alındı. Ama öte yandan bize şikayet üstüne şikayet geliyor. Kabul ediyoruz son yılların en yoğun kar yağışını yaşadık. Ebetteki bir anda her yere kavuşmanız imkansız. Ancak yoğun kar yağışı karşısında ne kadar hazırlıksız olduğumuzu ve teslim olduğumuzu gördük. Evet, bütün ekipler sahada geceden beri mücadele ediliyor. Ancak yeterli olmadı. 15-20 kepçe kiralansa sabah saatlerinde veya kar yağışının başladığı akşamdan sorun çözülürdü.Arayan vatandaşlara belediyelerin yeterli kepçeleri yokmuş bekliyoruz cevabını verdiğimizde vatandaş ilk sitemini bizlere yapıyor. Belediyeler acil durumlarda piyasadan kepçe kiralayarak sorunu çözebilirlerdi.Demek ki hiç bir belediyemiz ani bir yoğun kar yağışı ve doğal afet karşısında hazır değilmiş.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.