KAYISI üreticisi için faizsiz kredi imkânı sağlanmalı « Yaşar Haber

SON DAKİKA

KAYISI üreticisi için faizsiz kredi imkânı sağlanmalı

Bu haber 20 Şubat 2020 - 17:28 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Malatya’da Bölgemizdeki KAYISI üreticisi olan Çiftçilerimize yaklaşan hasat döneminde can suyu olacak faizsiz kredi imkânı acilen sağlanmalı, Çiftçilerimizin önceden çekmiş oldukları kredilerinde sıfır faiz uygulaması ile yapılandırılmalı ve sicil affı sağlanmalıdır.

Konuşmasına Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehadet yıl dönümünde anarak başlayan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu;

“Tarih okurken tarih yazan şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmet, minnet ve dualar ile anıyoruz. Allah rahmet eylesin.

Malatya’mız 50 bine yakın ailenin geçim kaynağı, 110 ülkeye ihraç edilen, Türkiye’nin Avrupa Birliği nezdinde coğrafi işaret tesciline sahip olan ve ülkemizin ekonomisine 250-300 milyon dolar her yıl ihracat sağlayan kayısı, Malatya ekonomisinin can kaynağıdır.

 

Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi ilçelerimizin yoğun etkilendiği bir deprem yaşadık. Bu bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın çoğu çiftçi ve kayısı üreticisidir. Çiftçilerimiz mazot, gübre, zirai araç ve birçok girdiyle mücadele ederken üzerine depremde de can kaybı yaşamış, köydeki evini yitirmiş, bahçesi zarar görmüştür. Bölgemizdeki kayısı üreticisi olan çiftçilerimize, yaklaşan hasat döneminde can suyu olacak faizsiz kredi imkânı acilen sağlanmalıdır. Yine, çiftçilerimizin önceden çekmiş oldukları kredilerde sıfır faiz uygulamasıyla yapılandırmaya gidilmeli ve sicil affı sağlanmalıdır.” İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.