Yaşar Haber

SON DAKİKA

Malatya’da O Paylaşımları Yapanlara Suç Duyurusu
Sosyal Medyada yayılan “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüsü şüphesi üzerine bir kişi karantinaya alındı.”şeklindeki paylaşımalara soruşturma başlatılacak.

Bu haber 21 Şubat 2020 - 17:12 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Sosyal Medyada yayılan “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korona virüsü şüphesi üzerine bir kişi karantinaya alındı.”şeklindeki paylaşımlara soruşturma başlatılacak.

Sosyal Medyada yayılan “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüsü şüphesi üzerine bir kişi karantinaya alındı.”şeklindeki paylaşımalara soruşturma başlatılacak.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Malatya’da sosyal medyada yayılan  “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüsü şüphesi üzerine bir kişi karantinaya alındı.”şeklindeki iddialar tedirginlik yaratmış, konuyla ilgili Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürk: “Bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından, “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüsü şüphesi üzerine bir kişi karantinaya alındı.” şeklinde paylaşımlar yapılmıştır. Söz konusu paylaşım kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Hastanemizde, şu an itibarıyla Koronavirüs (COVİD-19) vakası veya şüphelisi bir hasta yoktur. Vatandaşlarımızın resmî makamlar dışında yapılan açıklamalara itibar etmemeleri önem arz etmektedir.” diyerek iddiaları yalanlamıştı.

SUÇ DUYURUSU

Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli paylaşımı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtirken: İnsanların bu hastalık nedeniyle korkularının üst düzeyde olduğu bir dönemde halkı korku ve endişeye sevk edecek tarzda sosyal medyada gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan yalan paylaşımda bulunan kişiler hakkında, Müdürlüğümüzce, Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu ve sosyal medya hesabı hakkında gerekli işlemlerin yapılması talebiyle bildirimde bulunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.