ÇEKİRGE İSTİLASI TÜRKİYE SINIRINA YAKLAŞIYOR « Yaşar Haber

SON DAKİKA

ÇEKİRGE İSTİLASI TÜRKİYE SINIRINA YAKLAŞIYOR

Bu haber 13 Mart 2020 - 1:26 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

 

400 Milyara yakın Çekirgenin sınıra dayandığı belirtildi.

Afrika’yı istila eden çekirge sürüsü, istikametini Türkiye sınırlarına doğru çevirdi

Türkiye, çekirge istilası ile karşı karşıya. Doğa olayları ile sık sık yüzleştiğimiz 2020 yılında ülkemiz yeni bir felaket ile karşı karşıya kalmaya hazırlanıyor. Afrika’dan başlayarak büyük bir kıtlığı getirebilecek ve acil durum ilan ettiren 400 milyara yakın çekirgenin İran ve Irak’a gelerek sınırlarımıza kadar dayandığı belirtildi.

ÇEKİRGE SÜRÜSÜ İSTİKAMETİNİ DEĞİŞTİRDİ

Çekirge sürüsünün güzergahını değiştirerek Türkiye sınırlarına kadar dayanması korkuları da beraberinde getirdi. Dünyada insanlar 2020 yılına büyük felaketler ile başlarken tarihte insanoğlu buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştı. Afrika’da ortaya çıkan çekirge istilası bir çok ülkeyi zor durumda bırakırken önce Hindistan’a oradan da Çin’e doğru hareketi bekleniyordu. Asıl korkulan ise oldu. Çekirge sürüsü yönünü değiştirerek ilk önce Pakistan, oradan da İran ve Irak’a doğru hareket ederek istikametini Türkiye sınırlarına doğru çevirdi.

IRAK’IN GÜNEY KISMINI İŞGAL ETTİ

Irak’a kadar gelen büyük çekirge sürüleri ülkenin adeta güney kısmını işgal etti. Tarım arazilerine saldıran çekirgeler ekinlere büyük bir zarar verirken durumdan oldukça mağdur olan halk ise çekirgelere karşı önlem alınmasını istedi.

UZMANLAR UYARIYOR

Uzmanlara göre ise küresel ısınmanın etkilerinin görüldüğü ülkemiz tehlike altında. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde sınır ülkelere kadar gelen çekirgelerin ciddi bir tehdit oluşturabileceğinin altı çizilirken, daha önce Şanlıurfa’da benzer olayların yaşanmış olmasına dikkat çekildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.