Yaşar Haber

SON DAKİKA

BATTALGAZİ BELEDİYESİ EKİPLERİ,  DEPREMZEDE AİLELERİNİN KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE ETTİ
Battalgazi Belediyesine bağlı ekipler, 6.8’lik Elazığ depreminin ardından Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Bulgurlu mahallesinde kurulan konteynerlerde, koronavirüse karşı dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Bu haber 21 Mart 2020 - 16:27 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

 

Battalgazi Belediyesi Halk Sağlığı İçin Dezenfekte Çalışmalarını Sürdürüyor

Battalgazi Belediyesine bağlı ekipler, 6.8’lik Elazığ depreminin ardından Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Bulgurlu mahallesinde kurulan konteynerlerde, koronavirüse karşı dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Koronavirüse karşı tedbirlerini üst seviyede tutan Battalgazi Belediyesi, dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde oluşturulan özel ekipler, Orduzu Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri, Sosyal Yaşam Merkezi, Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi, Hayır Çarşısı, İspendere Şifalı İçmeleri, ilçede günlük olarak kurulan Pazar yerleri, Millet Bahçesi, Hasan Basri (Korucuk) Türbesi, Tarihi Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı, Şehit Fevzi – Beylerbaşı Kültür Merkezi ve Mahalle Müzesi, Tarihi Tahtalı Hamam Müzesi’ndeki dezenfekte çalışmaların ardından bu kez de İlçede bulunan Parklar, Muhtarlıklar, Polis Noktaları, Kasap Pazarı ve Sebzeciler Pazarı’ndaki dezenfekte çalışmalarını tamamladı. Esnafların büyük mutluluk duyduğu bu çalışmanın ardından ekipler, 6.8’lik Elazığ depreminde evleri hasar gören ve kurulan konteynerlerde kalan aileleri de unutmadı. Ekipler, Bulgurlu mahallesinde kurulan konteynerlerde kalan ailelerin evlerinde de dezenfekte çalışma gerçekleştirdi.

“BATTALGAZİ BELEDİYEMİZ DUYARLI”

Yapılan dezenfekte çalışmaları için teşekkür eden Orduzu Mahalle sakinlerinden Ramazan Aydoğan,”Battalgazi Belediyesinin Koronavürüs için almış olduğu önlemlerden memnunuz. İnsanların toplu olarak bulunduklar yerleri ilaçlamaları bizleri memnun ediyor. Battalgazi Belediyemiz bu konuda çok duyarlı. Çok teşekkür ediyorum Osman Başkanımıza bu duyarlılıktan dolayı” dedi.

DEPREMZEDE AİLELERİ: “ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Deprem sonrası yayılan bu virüs karşısında kendilerini unutmayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini ileten Bulgurlu mahallesindeki depremzede aileleri, şunları söyledi: “Battalgazi Belediye başkanımız Osman Güder’in ilgisine çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Rabbim herkesten razı olsun. Depremden dolayı konteyner içinde kalıyoruz. Buraya gelerek depremden zarar gören mahalle halımızın kaldığı konteynerleri ilaçladınız. Bu ilaçlamaya ihtiyaç vardı.  Battalgazi Belediyesine ve ekiplerine tekrar teşekkürler. Allah Osman Güder Başkanımızdan razı olsun” dediler.

MUHTAR BULGURU VE EKİN: “BELEDİYEMİZİN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUNUZ”

Zafer Mahallesi muhtarı Kemal Bulguru, “Battalgazi Belediyemiz yapmış olduğu dezenfekte çalışmalarından dolayı başkanımız Osman Güder ve ekibine sonsuz teşekkürler. Temizlik konusunda belediyemizden memnunuz. Başkanımız bizim hem dostumuz hem hemşerimiz hem arkadaşımız hem de Belediye Başkanımızdır. Biz, her zaman Osman Başkanın yanındayız. Bizlere ne düşürse başımızın üzerinde yeri var. Gösterilen bu ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” derken, Orduzu mahalle muhtarı Abuzer Ekin ise, “Battalgazi Belediyemiz bugün ülkemizde yaşanan virüs nedeniyle muhtarlıklarımız ve parklarımızda dezenfekte çalışmaları yapıyorlar. Yaşanan deprem ve bu virüs vakasında kendisi bizleri yalnız bırakmadılar. Her zaman bizimle ilgilenirler. Çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” Şeklinde konuştu.

MUHTAR AYAZ VE BOĞA: “ÇALIŞMALARLA KENDİMİZİ GÜVENDE HİSSEDİYORUZ”

Selçuklu Mahalle muhtarı Halil Ayaz, “Battalgazi belediyemiz vatandaşların yoğun bulanabileceği Muhtarlıklar, parklar ve bazı önemli alanlarda ilaçlamalar yapıyorlar. Bu gerçekleşen çalışmalardan dolayı başta Belediye Başkanımız Osman Güder ve ekibine teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” derken, Battalgazi Mahalle Muhtarı Mehmet Boğa, “Şuan dünyada ve Türkiye bu yaşanan Virüsle baş etmeye çalışıyor. Koronavirüs nedeniyle Battalgazi Belediyesi ekipleri bugün parklar ve muhtarlık binamızı dezenfekte ettiler. Battalgazi belediyemizin dezenfekte çalışmasıyla hijyenik bir ortam oluşuyor. Bizlerde kendimizi daha çok güvende hissediyoruz. Sayın başkanımız Osman Güder ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.