Yaşar Haber

SON DAKİKA

Corona virüs konusunda Türkiye’de son dakika… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, virüsün kontrol altına alınamaması durumunda sokağa çıkma yasağının gündemde olduğunu ancak şu ana kadar uygulanan tedbirlerin hedefine ulaştığını ifade etti. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi yazısında gündemdeki konuları Soylu ile paylaştığını verdiği yanıtları kamuoyuna aktardı.

Bu haber 23 Mart 2020 - 17:00 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Çin’de patlak veren ve kısa sürede dünyaya yayılan corona virüs nedeniyle birçok Avrupa ülkesinde durum sokağa çıkma yasağı uygulamasına kadar geldi.Dünya genelinde ölü sayısı 15 binlere ulaşırken Türkiye’de yaşanan can kaybı 30’a yükseldi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye açıklamalarda bulundu. Selvi’ye konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?” sorusunu cevaplandırdı.
Soylu, Selvi’ye verdiği cevapta, “Dinamik bir süreç. Süreci takip ediyoruz. Şimdiye kadar attığımız adımların, aldığımız kararların sonucunu takip ediyoruz. Bu işin başından itibaren hareketliliği azaltmaya, sosyal mesafeyi arttırmaya çalışıyoruz. Minimum mobilizasyon ve sosyalizasyon. Hedefimiz budur. Şu ana kadar da bu hedefi tutturduğumuzu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
İşte yazının o kısmı:
“Evde kal” kampanyasına rağmen halkımızın bir bölümünün İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerde sokağa çıkmaya devam ettiği gözleniyor. Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gündemde mi?
“Dinamik bir süreç. Süreci takip ediyoruz. Şimdiye kadar attığımız adımların, aldığımız kararların sonucunu takip ediyoruz. Bu işin başından itibaren hareketliliği azaltmaya, sosyal mesafeyi arttırmaya çalışıyoruz. Minimum mobilizasyon ve sosyalizasyon. Hedefimiz budur. Şu ana kadar da bu hedefi tutturduğumuzu düşünüyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.