Yaşar Haber

SON DAKİKA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankalarda içeride çalışan personel sayısının maksimum iki katı kadar müşteri alınması kararı birçok banka tarafından uygulanmaya başlandı. Mesai saatleri 12.00 ile 17.00 arasına alınırken, vatandaşlar banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yetkililer sosyal mesafe kuralı kapsamında barikatlarla tedbir alsa da ATM’ler önünde kuyruk oluşturan vatandaş bu kurala uymamakta direniyor

Bu haber 02 Nisan 2020 - 14:52 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankalarda içeride çalışan personel sayısının maksimum iki katı kadar müşteri alınması kararı birçok banka tarafından uygulanmaya başlandı. Mesai saatleri 12.00 ile 17.00 arasına alınırken, vatandaşlar banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yetkililer sosyal mesafe kuralı kapsamında barikatlarla tedbir alsa da ATM’ler önünde kuyruk oluşturan vatandaş bu kurala uymamakta direniyor.

Yetkililer evden çıkılmaması uyarısını sürekli yapıyor ancak, işlemlerini online bankacılıktan yapamayanlar veya şubeye gitmek zorunda olanlar Bankanın yolunu tuttu. Banka önünde uzun kuyrukların oluşmasıyla birlikte polis kontrolünde sosyal mesafe uyarısı yapıldı.

Polis barikatları ile tedbirler genişletilmeye ve sosyal mesafe korunmaya çalışılıyor ancak birçok vatandaş tarafından bu kurala uyulmadığı görüldü. Kuyrukta bekleyen vatandaşların maske ve eldiven takmadan virüsü umursamaması büyük tehlike saçıyor.

SIRAYA KAYNAK YAPARLAR

Sosyal mesafe uyarılarının sürekli anons yapılmasına rağmen neden çok fazla yakınlık kurdukları vatandaşlara sorulduğunda şu cevabı aldık;” Saat 11:00 da bankanın önüne geliyoruz. İnternetimiz yok akıllı telefonumuz yok mecburen bankaya geliyoruz. Sırada birbirinize fazla yaklaşmayın diyorlar ama ne yapalım 2 metre ara verince hop iki kişi hemen önüne atlıyor. On dakika sıra oldu sana yarım saat.” Neden maske takılmadığı sorulduğunda kimisi çok pahalı olduğu için alamadıklarını kimisi de maske bulamadıklarını belirtti. Bir adet cerrahi maske fiyatının eczanelerde 10 TL ve kimi yerlerde 20 TL ye satıldığını belirten vatandaş, yetkililerden maske yardımı bekliyor.

MALATYA SONSÖZ GAZETESİ /

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.