Ücretsiz Maskeleri Eczaneler dağıtacak. « Yaşar Haber

SON DAKİKA

Ücretsiz Maskeleri Eczaneler dağıtacak.

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi. 

Bu haber 10 Nisan 2020 - 2:17 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin görüşmeleri neticesinde; 20-65 yaş arası vatandaşlar,Sağlık Bakanlıgı tarafından cep telefonlarına gönderilen kodla eczaneye giderek, 10 gün için kişi başı 5 adet ücretsiz maske alacak.Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günde 10 milyon maske dağıtıldığını ve yakın zamanda bu sayının 20 milyon ve üzerine çıkacağını belirterek, “Bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de maskeler eczaneler vasıtasıyla paylaşılacak” dedi.Bakan Soylu, “Şu anda günde 10 milyon maske dağıtılıyor Türkiye’de 10 milyon maske üretiliyor. Çok yakın zamanda inşallah bu sayı 20 milyon ve üzerine çıkacak” dedi.

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.
ECZANELERDE MASKE ÜCRETSİZ Mİ ALINACAK?
İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.
Yapılan açıklamada, “Henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşa SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kodla maske alınabilecek” denildi.
ÜCRETSİZ MASKE NEREDEN ALINIR?
E-devlet üzerinden maske başvurusu yaprak aynı hanede bulunan aile bireyleriniz için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.

Süreç şu şekilde işleyecektir: -Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelere dağıtımı yapılacaktır.

-Eczaneler sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

-20-65 yaş arasındaki vatandaşlara “10 gün için kişi başına 5 adet maske” verilecektir.

-Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelere bildirerek maske alabilecektir.

-Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.