Yaşar Haber

SON DAKİKA

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Süleyman Soylu, “Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah” diyerek istifasını geri çekti.

Bu haber 13 Nisan 2020 - 15:43 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Süleyman Soylu, “Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah” diyerek istifasını geri çekti.

İstifa kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmemesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk açıklamasını Twitter’dan yaptı. Bakan Soylu, “Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu artırmıştır.” ifadelerini kullandı. Bakan Soylu daha sonra yaptığı açıklamada ise “Şehit çocuklarının ‘Bizi bir kez daha babasız bırakma’ şeklindeki mesajları beni etkiledi. O mesajlar kalbime dokundu.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı kararının ardından yaşanan izdihamlar nedeniyle sorumluluğu üzerine aldı ve görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu karar, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Gece yarısı yaşanan sürecin ardından Süleyman Soylu, Twitter hesabındaki istifa açıklamasını sildi ve yeni bir açıklama yaptı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TUTUMU BENİ MAHCUP ETMİŞTİR”

Bakan Soylu, “Sokağa çıkma yasağı ile ilgili, sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine Milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir.

“ONARMA HAKKI VERİLMESİ, SORUMLULUĞUMUZU ARTIRDI”

Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu artırmıştır.

MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE YOLA DEVAM İNŞALLAH

Allah mahcup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah…” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.