MGC’den Basın mensuplarına maske « Yaşar Haber

SON DAKİKA

MGC’den Basın mensuplarına maske

Bu haber 18 Nisan 2020 - 19:53 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, yaklaşık bir aydan beri, Malatya’da vatandaşların olduğu gibi basın mensuplarının da maske sıkıntısı çektiğini belirterek, Ankara’da Malatyalı bir iş adamının gönderdiği maskeleri sokağa çıkma yasağına rağmen görev başında bulunan Anadolu Ajansı bürosunu ziyaret ederek basın mensuplarına maske dağıttı.

MGC Başkanı Vahap Güner Salgının yayıldığı bir aydan beri Malatya’da yaşanan maske sıkıntısının Büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerinin girişimleriyle bu hafta içerisinde giderilmesini beklediklerini belirterek “bir aydır maske sorunu Malatya’da da yaşanıyor. Basın mensupları dahi maskeye güç bela ulaşırken vatandaş nasıl ulaşabilir. Her gün maske üretim duyuruları yapılıyor ama maske hala yok. Bir hemşehrimiz talebimiz üzerine MGC’ne maske gönderdi. Bu maskeleri Basın kuruluşlarımızın bürolarını dolaşarak meslektaşlarımıza teslim ediyoruz. Ancak vatandaşlara da bir an önce maske dağıtımı yapılarak maske sıkıntısına son verilmesini bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Pazartesi gününden itibaren çok sayıda ekiple maske dağıtımı yapacaklarını açıklamıştır. Bir an önce maskeler vatandaşa ulaştırılmalıdır” dedi.

Anadolu Ajansı ve Vuslat Tv’ çalışanlarına maske dağıtan MGC Pazar günü de diğer basın kuruluşlarına maskeleri teslim edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.