BU HAKSIZ KAZANCA GÖZ YUMANLARI KINIYORUM « Yaşar Haber

SON DAKİKA

BU HAKSIZ KAZANCA GÖZ YUMANLARI KINIYORUM

Bu haber 20 Nisan 2020 - 17:16 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Korona Virüs Salgını nedeniyle 17 Mart 2020 tarihinden itibaren Paşaköşkü Mahallesinde bulunan evimden dışarıya çıkmadım. Normal zamanlarda Zafer Mahallesinde bulunan ofisime günlük gider orada vakit geçirirdim. Bu süre zarfında ofisime gitmediğim halde bugün bana Maski’den su borcumla ilgili fatura bildirimi geldi. Görevli göndermeden su sayacını okumadan bana ve benim durumumda olanlara borç çıkaran Maski’yi kınıyorum. Korona salgınından dolayı görevlilerini göndermeyip korumaya alanlar -ki gidip su sayaçlarını okumakla nasıl salgına maruz kalacaklarını hala anlamış değilim- vatandaşlardan da haksız kazanç elde etmeyi hangi mantıkla kabul ediyorlar. Maski’nin sitesinde konuyla ilgili “Ben %80 oranında bedensel engelli bir vatandaşım. Korona Virüs salgınından dolayı 1 aydan fazla oldu belirtilen adreste bulunmadım. Herhangi bir su kullanımı yapmadığım halde bugün bana gelen su fatura bildiriminde 4,94 TL borç olduğu bildirildi. Bu yapılan haksız bir uygulama olduğu kadar da adaletsiz bir uygulamadır. Orada bulunmadığımı her koşulda size ispat edebilirim. Bakanlık dışarıya çıkmayın diye açıklama yapacak sizlerde bunu fırsata çevireceksiniz. Belirtilen bedeli ödemekle bana herhangi bir şey olmaz. Ama sizlerin kurumunuza karşı güvenimin bitmesine neden olmuştur. Bu nedenle belirtilen bedelin iptal edilmesini ve konu hakkında bilgi verilmesini arz ederim.” şeklinde yazmış olduğum şikâyeti bildirdim ve haksız faturanın iptal edilmesini talep ettim.
Ben fatura bedelinde değilim onu da seve seve ödeme yapacak durumdayım. Benim tepkim haksız bir kazanç elde etmelerinedir. Bu zor günlerde vatandaşlara kolaylık sağlayacaklarına onları adeta sömürmeye çalışıyorlar.
Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Maski, bu sıkıntılı günler geçene kadar vatandaşlardan fatura bedelini almasa ne kaybedecek. Ya da bu sürecin sonunda yüzde 50 oranında indirimli alsa ne kaybeder. Çok çok bir defada vatandaşa harcama yaparak zarar ettik derler.
Yakında Aksa Doğalgaz firmasından da böyle bir fatura gelecektir. Çünkü doğalgaz firmaları da benzer bir uygulama yapacaklarını açıklamışlardı. Buradan AK Partili seçilmiş siyasetçilerimize sesleniyorum: Bu ülkede her şeyi yapmaya gücünüz yetiyor da Korona Virüsüyle ilgili yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte şirketlerin vatandaşlara karşı uyguladıkları ve yaptıkları haksızlığa dur demeye mi yetmiyor? Şimdi sizler bu adaletsizliğe dur demeyecek misiniz?
Ali Haydar Koyun(Yazar-Engelli Aktivist)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.