Karaman,”Ligler mutlaka oynanmalı” « Yaşar Haber

SON DAKİKA

Karaman,”Ligler mutlaka oynanmalı”

BtcTürk Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, İnstagram üzerinden Özgür Kocaeli’nin canlı yayınına bağlanarak gündemle alakalı soruları cevapladı.

Bu haber 21 Nisan 2020 - 1:42 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

BtcTürk Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, İnstagram üzerinden Özgür Kocaeli’nin canlı yayınına bağlanarak gündemle alakalı soruları cevapladı.

Gününü genellikle evde geçirdiğini söyleyen Hikmet Karaman, “Evden dışarı çıkmıyoruz. Yeni bir yaşamdayız. Farklı bir düşünce içerisine girdik. Bu yeni yaşamda yeni şeyler öğrenmeye başladık. Birçok şeyin değerini öğrenmeye çalıştık.  Temastan uzak bir dönem yaşıyoruz. Çocuklarınızı,  annenizi, babanızı ve sevdiklerinizi göremiyorsunuz.  Doğa size bazı şeylerde ders veriyor. Bu virüsü kim saldı,  nereden çıktı diye sürekli düşünerek zamanı böyle geçiriyoruz”

Karaman, “Bu virüsü biran önce durdurmamız lazım. Hastalığın durması lazım ki ligler yeniden başlasın.  Sürekli takip ediyorum,  bazılarının imkanları bize göre daha uygun. Özellikle Almanya bu konuda daha şanslı.  Türkiye’de bir yerden bir yere gitmek bile şuan yasakken futbolu konuşamıyoruz. Ama benim fikrimi sorarsanız, ligler mutlaka oynanmalı. Eşit şartlar altında bu olmalı. Eğer maçlar seyircisiz oynanacak ise kulüpler,  stadyuma taraftar yokluğunda ücret karşılığında bilet alan kişilerin resimlerini koltuklara bırakarak destek sağlayabilir.  Bunu yapabilmek Türkiye’de zor olsa da yapılabilecek bir durum. Öncelikle eski halimize geri dönmemiz için şartların tamamıyla oturması lazım.  Her şeyin kontrol altına alınmasından emin olduktan sonra liglerin başlaması lazım. Virüs durdurulmadan başlarsa tehlikeli olacağını düşünüyorum ve bunu kesinlikle istemiyorum” dedi.

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Karaman “Video konferans sistemini bizde yapıyoruz ama hiçbir futbolcu tam konsantre yapamıyor. Futbolcular, verimli bir şekilde antrenman yapamıyor.  Bakmayın siz medyanın haberlerine. Hiç bir şekilde düzenli bir çalışma yapılmıyor.  Ligler başlamadan önce antrenman yapılmak adına bir süre verilmesi lazım. Asıl çalışma burada olacak. Bir futbolcu ne kadar ben çalışıyorum diye kendini gösteriyorsa da çok verimli olmadığını söyleyebilirim “ diye konuştu.

Zor bir görev aldıklarını söyleyen Hikmet Karaman, “Malatyaspor’u destekleyen çok iyi bir taraftar grubu var. Önümüzde 8 maç var. Bunlardan 5 maçı kendi sahamızda oynayacağız. Evimizde oynayacağımız maçları lehimize çevirmemiz lazım.  Yeni Malatyaspor geçen sene UEFA kupası oynamış.  Bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz. Ligler başladığında sağlıklı bir şekilde bunu başarmak istiyoruz. Ben ligde kalacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

SPOR44.COM

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.