MALATYA’DA YILIN ÖĞRETMENİ: HASAN SAYILAN « Yaşar Haber

SON DAKİKA

MALATYA’DA YILIN ÖĞRETMENİ: HASAN SAYILAN

Bu haber 23 Kasım 2020 - 11:34 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Battalgazi Bilim ve Sanat Merkezi Coğrafya Öğretmeni Hasan Sayılan 2020 Yılında Malatya’da Yılın Öğretmeni seçildi.

Malatya da Yılın Öğretmeni seçilen Hasan SAYILAN, 24 Kasım 2020 Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, 81 ilden gelecek olan öğretmenlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek törenlerde Malatya’yı temsil edecek.

Hasan SAYILAN Kimdir?

Ankara Üniversitesi Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında Yüksek Lisans ve Doktora mezunu olduğu gibi, İnönü Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi anabilim dalında da Yüksek lisans yapmıştır.

Çocuk ve Genç Eğitimine dönük çalışmalarının yanı sıra Türk Eğitim Tarihiyle ilgili çalışmalar yapmaktadır. Yayınlanmış “Muş İli Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Eğitim Tarihi.” isimli kitabı mevcut olup; yayınlanmaya hazır olan “Bilsem Proje Hazırlama Kılavuzu: Nicel ve Nitel Araştırmalar”, “Türkiye’de Üstün ve Yetenekli Çocuklara Dönük Değerler Eğitimi”, “Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenlerine Dönük Proje Hazırlama Rehberi” ve “Türkiye Turizm Ulaştırması” isimli yayınlanmaya hazır kitap çalışmaları mevcuttur. Yayınlanmış Eğitim İçerikli Kitaplarda, çok sayıda Kitap Bölümü yazarlığı yapmıştır. Çeşitli eğitim dergilerinde de makaleleri yer almaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri de yayınlanacaktır.

Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim alan Üstün ve Özel Yetenekli öğrencilere ve ailelerine dönük çeşitli tarihlerde çeşitli seminerler ve kurslar düzenlemiştir. Aile eğitimine yönelik “üstün yetenekli çocuğum var” isimli projeyi hazırlamıştır. Ayrıca Rehberlik ve Özel Eğitim Genel Müdürlüğünün Üstün Yetenekli Öğrencilere Program geliştirme çalışmalarında görevler almıştır.

Başta TÜBİTAK olmak üzere pek çok kurumun öğrencilere yönelik olarak açtığı proje yarışmalarında danışman olarak yer almıştır. Danışmanlığında hazırlanan projelerde çok sayıda Bölge birincilikleri ve Türkiye dereceleri alınmıştır.

Malatya ilinde, Öğretmenlere yönelik çeşitli tarihlerde hazırlanan; çok sayıda kurs, seminer ve çalıştay da eğitmen olarak görevler almış, bilgi ve birikimlerini aktarmıştır.

TÜBİTAK destekli çok sayıda; 4004,4007 ve 2237-A kodlu öğretmenlere yönelik “Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” projelerinde eğitmen olarak görev almıştır.

Ayrıca uzmanlık alanı olan Coğrafya (Beşeri ve İktisadi Coğrafya) bilimi kapsamında yer alan “Tarihi Coğrafya, Siyasi Coğrafya, Osmanlı Beşeri ve İktisadi Tarihi, Turizm, Tarım ve Hayvancılık, Kırsal Kalkınma, Ulaştırma ve Göç” konularıyla ilgili; çok sayıda Ulusal ve Uluslararası düzeyde yayınlanmış kitap, kitap bölümü, makale ve bildirileri bulunmaktadır. Halen yayın aşamasında olan akademik çalışmaları da mevcuttur.

Çok sayıda, başta Türk Tarih Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Çeşitli Üniversiteler olmak üzere çeşitli kurumların hazırladığı Ulusal ve Uluslararası Kongre ve Sempozyumlara katılarak bildiriler sunmuştur. Yayınlanmış çok sayıda bildirisi mevcuttur.

Çeşitli Uluslararası ve Ulusal çok sayıda Akademik dergide makaleleri yayınlanmış olup, halen yayınlanma aşamasında olan makaleleri de mevcuttur.

Milli Eğitim Bakanlığının çok sayıda hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılmıştır. Bakanlığı’nın çeşitli çalışmaların da eğitici ve formatör olarak görevler almaktadır. Bakanlıktan ve İl Mili Eğitim Müdürlüklerinden aldığı çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

Haber:Malatya Flaş Haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.